Nieuw

Online training omgevingsveiligheid VTH-breed

Ambtenaren Fysieke leefomgeving
20
Max. deelnemers
1
Aantal dagen
Op aanvraag
Investering

Tijdens deze bijscholing voor vergunningverleners, toezichthouders en handhavers (VTH) gaan we in op omgevingsveiligheid in het proces van vergunningverlening. We staan uitgebreid stil bij de modernisering van het omgevingsveiligheidsbeleid en bij de veranderingen in het proces van vergunningverlening onder de Omgevingswet.

We staan daarnaast stil bij:

  • De veranderende verhouding tussen vergunning en omgevingsplan
  • Omgevingsveiligheid en milieubelastende activiteiten
  • Seveso-inrichtingen
  • Rollen, taken en verantwoordelijkheden
  • Waar kan ik informatie over omgevingsveiligheid vinden

De bijscholing wordt online gegeven met behulp van Microsoft Teams. De dag duurt van 10.00 uur tot circa 16.00 uur, inclusief pauzes en tijd om zelfstandig opdrachten uit te voeren. Het programma is als volgt:

  • Lesblok 1
    Opfrissen externe veiligheid en Omgevingswet
  • Lesblok 2
    Het stelsel van vergunningverlening, toezicht en handhaving (VTH), de aanpak van de grijze milieucriminaliteit en soorten voorschriften
  • Lesblok 3
    VTH + uitleg opdracht
  • Zelfstandig aan de slag
    Aan de slag met opdracht 1, met aansluitend plenaire nabespreking
  • Lesblok 4
    VTH + opdracht, met aansluitend plenaire nabespreking
  • Afronden en evaluatie

Naslagwerk ten behoeve van de bijscholing kunt u vinden op de pagina achtergrondinformatie voor deelnemers.

De bijscholing is bedoeld voor iedereen die een rol heeft in de vergunningverlening, toezicht en handhaving (VTH) en de aanpak van de grijze milieucriminaliteit.

Om tijdens het programma een sterke koppeling tussen de theorie en praktijk te kunnen realiseren en waarborgen, werkt VNG Connect Academie met docenten uit de praktijk. Zij beschikken naast inhoudelijke kennis over ruime didactische ervaring zodat aansluiting bij leerdoelen en leerwensen wordt gegarandeerd.

Ook interessant voor u

Uitgelicht
Nieuw